Hodočašće u Svetu zemlju 2020.

Turistička putovanja ORION TOURS d.o.o.

31400 Đakovo, Pavićeva 39, Tel.: 031 – 822-336,

web: https://www.orion tours.hr

e-mail: info@orion-tours.hr

 

HODOČAŠĆE U SVETU ZEMLJU – IZRAEL

06.-13.10.2020. – 8 DANA

ZRAKOPLOV/AUTOBUS

 

Sva noćenja su u Izraelu – Jeruzalem i Nazaret (nisu u Palestini), a sve potrebno uključeno je u cijenu!!

PROVJERENI HOTELI, LICENCIRANI VODIČI, AGENCIJA S 30 GODINA ISKUSTVA U ORGANIZACIJI HODOČAŠĆA!

 

1. dan: POLAZAK // PETRIJEVCI – OSIJEK – ĐAKOVO – ZAGREB – TEL AVIV – JERUZALEM

Sastanak putnika u Zračnoj luci Franjo Tuđman u Zagrebu. Iz Slavonije (gore navedeni gradovi) je organiziran autobusni prijevoz do zrače luke. Prijava, carinske formalnosti i ukrcaj na let za Tel Aviv koji polijeće u večernjim satima. Slijetanje u zračnu luku Ben Gurion u Tel Avivu (trajanje leta oko 3 sata). Odlazak u pravcu Jerusalema. Smještaj u hotel. Noćenje.

 

2. dan: JERUZALEM – EIN KAREM – BETLEHEM

Doručak. Odlazak do Ein Karema, rodnog mjesta Ivana Krstitelja. Posjet crkvi Marijina i Elizabetina susreta, te posjet crkvi rođenja Sv. Ivana Krstitelja. Odlazak za Betlehem. Posjet pastirskim poljima. Tu su pastiri čuvali stada one noći kada se Isus rodio. Odlazak u stari dio grada, do trga Jaslica (Manger). Razgled Bazilike rođenja Isusova, mogućnost ulaska u špilju. Ručak. Slijedi razgled špilje Sv. Josipa i Sv. Jeronima, te bazilike Sv. Katarine. Sveta misa. Povratak u Jerusalem. Večera. Noćenje.

 

3. dan: JERUZALEM – MASLINSKA GORA – STARI GRAD JERUSALEM

Doručak. Odlazak na Maslinsku Goru, posjet crkvi Očenaša, panorama Jeruzalema s Maslinske gore. Spuštanje niz Maslinsku goru, slijdi razgled židovskog groblja, kapele Dominus flevit (Gospodin je plakao), Getsemanskog vrta s Bazilikom muke. Sveta misa. Nastavak razgleda: Špilja izdaje – crkva Marijina groba. Ručak. Poslijepodne razgeld STAROG JERUSALEMA: Vrata sv. Stjepana – iskopine bazena Bethezde, Crkva sv. Ane (Crkva Marijina rođenja). Križni put – Via Dolorosa i proći ćemo svih 14 postaja koje je i Krist prošao s križem na leđima idući prema Golgoti gdje će biti razapet. Obići ćemo crkvu Svetog groba, te ući u samu kapelu Isusovog groba (najčešće se čeka u redu). Dolazak na Kristov grob jr najsvetije mjesto kršćana – Bazilika Svetog Groba, sagrađena prvotno od Konstantina oko mjesta na kojem je KRIST raspet, umro i pokopan, te treći dan uskrsnuo od mrtvih. Večera. Noćenje.

 

4. dan: JERUZALEM – BRDO SION – CENACOLO – ZID PLAČA

Doručak. Odlazak do brda Sion i posjet crkvi Sv. Petra od pijetlova pijeva (Kaifin dvor). Sveta misa. Obilazak crkve Dormitio Mariae (Marijina usnuća), zatim Cenacolo, mjesto posljednje večere, Davidov grob, posjet Zidu plača (Zapadni zid), ostatku nekadašnjeg Hrama. Ručak. Dio poslijepodneva slobodno za osobne sadržaje, kupnju suvenira. Ukoliko stignemo, još ćemo posjetiti Knesset i Yad Vashem. Večera. Noćenje.

 

5. dan: BETANIJA – KUMRAN – MRTVO MORE – JERIHON – NAZARET

Doručak. Napuštamo Jerusalem i vozimo se judejskom pustinjom pokraj Milosrdnog Samaritanca do Betanije. Lazarov grob. Crkva Marte i Marije – Sveta Misa. Odlazak u Qumran (Kumran), posjet mjestu pronalaska svitka s mrtvog mora. Ručak. Mrtvo more (mogućnost kupanja – plutanja). Putovanje jordanskom dolinom do Jerihona – razgled najstarijeg grada na svijetu – Zakejeva smokva, Brdo kušnje. Mjesto Isusovog krštenja na rijeci Jordan. Nastavljamo putovanje u pravcu Nazareta. Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

 

6. dan: TABOR – KANA GALILEJSKA – HAIFA – NAZARET

Doručak. Odlazak do brda TABOR. Vozimo se taksi vozilima do vrha i nazad. Posjet crkvi Preobraženja uz prekrasan panoramski pogled na okolna mjesta. Odlazak do Kane Galilejske – obnova bračnih zavjeta u crkvi prvog Isusovog čuda. Sveta misa. Nastavak vožnje do Haife: obilazak crkve Stella Maris i Ilijine špilje – panoramski razgled Haife, te razgled prekrasnih bahajskih visećih vrtova. Ručak. Vraćamo se u Nazaret, mjesto Navještenja i mjesto Isusovog djetinjstva i pripreme za poslanje koje mu je Otac namijenio. Crkva sv. Navještenja. Crkva Svete Obitelji. Večera. Noćenje.

 

7. dan: NAZARET – TABGHA – KAFARNAUM – GORA BLAŽENSTVA – VOŽNJA BRODICOM

Doručak. Krećemo u pravcu svetih mjesta oko Galilejskog jezera: Tabgha – obilazak crkve čudesnogumnažanja kruha i riba, te posjet crkvi Sv. Petra – crkva Petrova primata. Posjet Kafarnaumu, gradu u kojem je Isus proveo najviše vremena tijekom svog javnog djelovanja, razgled ostataka starog grada, sinagoge i Petrove kuće/crkve. Gora Blaženstva. Sveta misa – završno misno slavlje. Ručak – “Petrova ribica”. Vožnja brodicom po Galilejskom jezeru. Tim su jezerom ribarili apostoli, to je jezero Krist umirio u oluji, tim je jezerom Isus hodao, a i Petar dok nije posumnjao. Povratak u hotel u Nazaret. Večera. Noćenje.

 

8. dan (24.03.2020.): NAZARET – TEL AVIV – ZAGREB//POVRATAK

Doručak. Duhovni vodič odlučit će dali ćemo se zadržati još u Nazaretu ili ćemo nakon doručka krenuti prema TEL AVIVU, te posjetiti dio grada ili Jafu. Odlazak prema zračnoj luci Ben Gurion u Tel Avivu. Prijava, carinske formalnosti i ukrcaj na let za Zagreb (trajanje leta oko 3 sata). Slijetanje u zračnu luku Franjo Tuđman u Zagrebu. Povratak autobusom prema Slavoniji.

 

CIJENA 9.800,00 kn – redovna cijena

9.400,00 kn – FIRST MINUTE cijena, za prijave do 25.11.2019.

KALKULACIJA IZRAĐENA NA BAZI 50 osoba

 

 

 

PRIJAVE I UVJETI PLAĆANJA

Prijave se primaju do popunjenja.

Plaćanje je moguće u 7 mjesečnih rata, OD STUDENOGA 2019. do RUJNA 2020. Iznos prve rate je 900.00 kn i uplaćuje se najkasnije do 25.11.2019. iznos svih ostalih rata je 850.00 kn i uplaćuju se najkasnije do 25. u mjesecu, osim zadnje rate, za rujan 2020. koju je potrebno uplatiti najkasnije do 18.09.2020. Plaćanje je moguće direktno na transakcijski račun (Internet bankarstvom, u poslovnicama banke, pošte, Fine …) ili na blagajni agencije. Navedeni iznos odnosi se za plaćanje na transakcijski račun agencije ili blagajni agencije. Za kartično plaćanje cijena se uvećava 5%.

Obavezna doplata: 80 eura uplaćuje se u gotovini na licu mjesta (potrebno za napojnice, slušalice, ulaznice…)

 

CIJENA UKLJUČUJE:

Prijevoz

Prijevoz turističkim autobusom do zračne luke u Zagrebu u oba smjera

Avionsku kartu na relaciji Zagreb – Tel Aviv – Zagreb

Sve aerodromske pristojbe

Uključena prtljaga: ručna do 8 kg i predana do 23 kg

Autobusni transferi u Izraelu cijelo vrijeme boravka

Vožnja taxi vozilima do brda Tabor

Vožnju brodicom po Galilejskom jezeru

Smještaj i prehrana

Smještaj u hotelu 3* na bazi polupansiona u Jerusalemu

Smještaj u hotelu 3* na bazi polupansiona u Nazaretu/Tiberijasu

(smještaj u dvokrevetnim i trokrevetnim sobama)

Šest ručkova u restoranima na lokalitetima koji se obilaze (jedan riblji)

Izleti i razgledi Sve izlete i razglede prema programu

Duhovno i stručno vodstvo

Pratitelj i predstavnik agencije

Ulaznice i ostalo

Sve potrebne ulaznice predviđene programom

Kapa za svakog hodočasnika

Osiguranja Dragovoljno međunarodno zdravstveno osiguranje za vrijeme puta i boravka u inozemstvu za osobe do 70 godina života. (Za osobe od 70-80 godina nadoplata je 185,00 kn).

– Osiguranje jamčevine – Osiguranje od odgovornosti – Organizaciju i rezervaciju putovanja

DOPLATE Smještaj u jednokrevetnoj sobi 2.800,00 kn.

 

VAŽNE INFORMACIJE

Za ulazak u zemlju je potrebna važeća putovnica koja vrijedi najmanje 6 mjeseci od dana ulaska u zemlju. (Treba vrijediti minimalno do 15.04.2021.) Viza nije potrebna.

Za prijavu putovanja potrebno je ispuniti prijavnicu. Molimo ispunite čitko, štampanim slovima. Osiguranje od otkaza putovanja iznosi 196,00 kn po osobi. Uplaćuje se isključivo pri ugovaranju putovanja. Osiguravajuće društvo u slučaju opravdanog otkaza vraća 90% iznosa.

Dostavljeni program je informativnog karaktera. O točnom rasporedu razgledanja odlučit će duhovni vodič na licu mjesta, kao i o crkvama gdje će se služiti Svete mise. Sve destinacije predviđene programom su sigurne i nema nikakvih nemira i opasnosti. Hodočasnici i turisti u Svetoj Zemlji uživaju poseban status i svi se prema njima odnose s puno poštovanja. Točno vrijeme polaska zrakoplova naknadno. Listopad je idealna dio godine za posjet Svetoj Zemlji. Preko dana bude sunčano i toplo, a jutra i večeri mogu biti malo hladnija.

Završno pismo koje sadrži sve bitne informacije vezano za putovanje dostavljamo nae-mail adresu, najkasnije 8 dana prije polaska.

 

ODGOVORNI ORGANIZATOR

ORION TOURS d.o.o., Đakovo, Pavićeva 39, OIB: 83291842304

Opći uvjeti putovanja objavljeni na https://www.orion-tours.hr/uvjeti

OPĆI UVJETI Opći uvjeti putovanja su sastavni dio ovog programa i Ugovora o putovanju

NAPOMENA Ovo putovanje nije prikladno za osobe sa smanjenom pokretljivošću

PREDNOSTI TURISTIČKE AGENCIJE ORION TOURS

– Prva privatna turistička agencija u Republici Hrvatskoj (osnovana 1988. godine)

– Specijalist za školske ekskurzije – Kvalitetni autobusi i sigurnost

– Provjereni smještaj, iskusni vodiči i pratitelji – Prednost dajemo kvaliteti i sadržaju programa

– Dugogodišnje iskustvo je garancija kvalitete – Obveze izvršavamo prema programu i ugovoru

Agencija nudi slijedeća putna osiguranja: Cijene osiguranja su grupne (min 15 osoba) osim od otkaza putovanja (individualno)

– Osiguranje od posljedica nesretnog slučaja i bolesti na putovanju uključeno u cijenu putovanja

– Dragovoljno zdravstveno osiguranje za vrijeme puta i boravka u inozemstvu

– Osiguranje od oštećenja i gubitka prtljage – Osiguranje za slučaj otkaza putovanja 196,00 kn (2%)

– Osiguranje troškova pomoći i povratka u mjesto polazišta u slučaju nesreće i bolesti na putovanju

U slučaju manjeg broja putnika od kalkuliranog, zadržavamo pravo otkazati putovanje ili putnicima predložiti novu cijenu, te o tome obavijestiti putnike.

 

Putnik može raskinuti ugovor o putovanju u bilo kojem trenutku uz plaćanje primjerene naknade za raskid ugovora.

U hotelima koji traže depozit za eventualno učinjenu štetu uplata je obavezna na recepciji hotela.

MBS: 030030367 – Trgovački sud u Osijeku ¤ Temeljni kapital 32.500,00 kn uplaćen u cijelosti ¤ Id. kod: HR-AB-31-030030367 ¤ OIB 83291842304

Voditelj poslova i predsjednik Uprave: Dubravka Vugrinović, zastupa tvrtku samostalno i pojedinačno

IBAN: HR37 2360 0001 1012 7339 3 – ZABA Zagreb ¤ HR11 2340 0091 1101 0227 2 – PBZ Zagreb ¤ HR08 2402 0061 1007 4977 3 – E&SB Rijeka