OBNOVA CRKVE U SATNICI

Naša filijalna crkva sv. Katarine u Satnici zahtijeva temeljitu obnovu i već ovoga tjedna započet ćemo izrađivati stručni elaborat kako bismo znali odakle obnova treba započeti i kojim će tijekom ići. Znamo da je potrebno u prvoj fazi riješiti problem vlage u cijeloj crkvi (pod, zidovi…), izmijeniti električne instalacije i zamijeniti prozore. Tek tada doći će na red i uređenje interijera crkve. Teško je predvidjeti koliko bi obnova mogla potrajati, no zasigurno će trajati duže vrijeme, što će ponajprije ovisiti o financijskim mogućnostima. Prije no što se upustimo u planiranje cjelokupnog projekta obnove htjeli smo kod ovogodišnjeg blagoslova obitelji vidjeti s kolikom financijskom potporom možemo računati od strane samih vjernika u Satnici. Zahvaljujem ovim putem župljanima u Satnici koji su pozitivno odgovorili na upitnik i izjasnili se o osobnim mogućnostima za mjesečni dar za obnovu crkve. Odazvalo se za sada 107 obitelji koje osjećaju da je crkva zajedničko dobro svih župljana Satnice. Nakon analize ispunjenih upitnika proizlazi da bi mjesečni iznos za obnovu crkve od strane župljana iznosio 6.190,00 kn. Započeli bismo s prikupljanjem u veljači. Prikupljati će članovi župnih vijeća iz Satnice, a činili bi to kontinuirano sredinom mjeseca (oko 15-og u mjesecu). O svemu će se voditi evidencija te će župljani kod svake uplate članu župnog vijeća potpisati da su dali svoj dar. Svoj će doprinos zasigurno već ove godine dati i institucije koje ćemo moliti za pomoć ali osnovna baza trebaju biti sami župljani. O tijeku prikupljanja sredstava i realizaciji radova župljani će biti izvještavani redovito.