TRIDESET I TREĆA NEDJELJA KROZ GODINU

Blagdani kroz tjedan

Ponedjeljak, 14.11. – Obljetnica posvete župne crkve
Četvrtak, 17.11. – Sv. Elizabeta Ugarska Subota,
19.11. – Bl. Salomeja
Nedjelja, 20.11. – KRIST KRALJ

Raspored svetih misa

– Svete mise kroz tjedan su u 18.00 sati. U subotu u 8.00.
– Nedjeljne mise: u 8.00 i 11.00 u Petrijevcima i u 9.30 u Satnici.

Susreti u župi

Ponedjeljak
Kateheza krizmanika u 20.15 sati

Utorak
Susret Šenštatskog pokreta nakon mise
Susret misijske zajednice u 18.30 sati

Srijeda
Župna kateheza: 1., 2. i 4. r. u 10.00; 5. i 6. r. u 16.00; 7. i 8. r. u 18.30 sati
Molitvena zajednica u 19.30 sati

Četvrtak
Proba dječjeg zbora u 18.00 sati ….
– Euharistijsko klanjanje nakon mise

Petak
Molitva i paljenje svijeća za žrtve Vukovara nakon mise

Subota
Kateheza prvopričesnika u 10.00 sati

Župna kateheza

Za prvopričesnike i krizmanike kateheza je SVAKI TJEDAN prema rasporedu. Za djecu ostalih razreda kateheza je SVAKI DRUGI TJEDAN. Pozivam djecu da se odazovu, a roditelje da ih potaknu kako bi snažnije živjeli vjeru koju smo im predali na krštenju. Raspored kateheze u ovome tjednu je slijedeći:

Razred

Dan kateheze

Datum kateheze

Vrijeme kateheze

1., 2. i 4. razred

srijeda

16.11.

10.00 sati

prvopričesnici

subota

19.11.

10.00 sati

5. i 6. razred

srijeda

16.11.

16.00 sati

7. i 8. razred

srijeda

16.11.

18.30 sati

krizmanici

ponedjeljak

14.11.

20.15 sati

Najava podjele sakramenata inicijacije

Nakon susreta s roditeljima možemo najaviti kako će podjela sakramenta Krizme u našoj župi biti u subotu 20. svibnja 2023. Jednako tako najavljujemo da će slavlje Prve pričesti biti u nedjelju 14. svibnja 2023. Termini su bitni kako bi roditelji mogli planirati i obiteljska slavlja.

Molim i potičem djecu da redovito pohađaju nedjeljnu svetu misu i župnu katehezu kako bi se kvalitetno pripravili za primanje sakramenata.

Obljetnica posvete župne crkve

Svaka posvećena župna crkva s osobitom svečanošću treba obilježiti godišnji spomen obljetnice posvete župne crkve. Naša župna crkva u Petrijevcima posvećena je dana 14. studenoga 2010. Stoga je taj dan za našu župnu zajednicu svetkovina kojom se spominjemo ovoga važnog događaja. Ove godine navršava se dvanaesta godišnjica posvete crkve koju ćemo obilježiti u ponedjeljak 14. 11. na večernjoj misi u župnoj crkvi.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

U petak 18. studenoga obljetnica je stradanja Vukovara. Taj dan nastojimo svake godine primjereno obilježiti i u zahvalnosti se prisjetiti žrtve brojnih branitelja. Stoga smo za ovogodišnji ‘Dan sjećanja na žrtvu Vukovara’ u našu župu pozvali vukovarskog branitelja i stopostotnog ratnog vojnog invalida gosp. Marijana Almaša, koji je u obrani Vukovara izgubio obje noge i ruku, ali ne i vjeru u Boga i motivaciju za daljnji život.

On će sudjelovati i moliti s nama na misnom slavlju u petak u 18.00 sati u župnoj crkvi i nakon mise iznijeti svoje ratno i vjerničko svjedočanstvo.

Pozivam sve župljane: dođimo poslušati ovo dragocjeno svjedočanstvo!

Nakon mise i svjedočanstva branitelja Almaša ispred kalvarije ćemo uz molitvu i zvonjavu zvona za žrtve Vukovar upaliti svijeće. Ponesimo lampione.

Odlazak na ‘Advent u Zagrebu’

U subotu 3. prosinca suradnici u župi (članovi vijeća, misijske skupine, caritasa, čitači, pjevači, ministranti…), a potom ukoliko bude bilo mjesta i ostali župljani imaju priliku odlaska na ‘Advent u Zagrebu’. Cijena prijevoza je 130 kuna. Lijepo molim sve koji bi htjeli ići da se prijave što prije. Djeca osnovne škole mogu ići samo ukoliko ide netko od roditelja. Polazak bi bio ujutro nakon zornice.

Pregledi preko Caritasa

Nadbiskupijski Caritas pruža mogućnost besplatnih pregleda iz područja kardiologije i radiologije u Poliklinici Slavonija do kraja godine. Pregledi se omogućuju onima koji su u bolnici na listi čekanja ili im je nužan hitan pregled. Preporuku daje župnik. Popis pregleda može se vidjeti u župnom uredu.

Župni kalendari

Sve koji su donijeli ili uplatili na račun lukno pozivam da dođu po župni kalendar za 2023. g. Svi župljani kod darivanja lukna kalendar dobiju na dar. Hvala svima.

Lukno se može uplatiti i uplatom na tekući račun župe: Primatelj: Župa sv. Petra, ap., Republike 70, Petrijevci. U opis plaćanja potrebno je navesti: Ime i prezime, Lukno. Broj računa u PBZ banci je: HR0423400091110115687