Primanje u kandidaturu Milosrdnih sestara sv. Križa u Đakovu – Lucija Ofenbeher

U utorak, 19. ožujka 2024. godine, na svetkovinu sv. Josipa, te na prvi od 13 utoraka posvećenih sv. Antunu Padovanskom, Milosrdne sestre sv. Križa povjerile su zagovoru ovih svetaca novu kandidaticu Luciju Ofenbeher koja je je 26. studenoga 2023. godine stupila u samostan u Đakovu. Došla je iz Župe sv. Petra Apostola iz Petrijevaca. Svoju želju da bude primljena u kandidaturu izrekla je provincijalnoj poglavarici s. Valeriji Široki, nakon molitve Srednjega časa u samostanskoj crkvi Presv. Srca Isusova u Đakovu. U odgovoru na njezinu molbu s. Valerija je naglasila kako su utemeljitelji Družbe a također i bl. s. Ulrika Nisch i bl. s. Zdenka Schelingova, kao i sv. Josip, imali pogled neprestano usmjeren prema Bogu, odakle su dolazile snage za svaki novi odaziv i svako novo hrabro izrečeno „da“ Bogu. Osvrnula se zatim na njene riječi molbe, te izrekla riječi ohrabrenja, u ime cijele zajednice koja je želi u vremenu rasta i upoznavanja zajednice, podupirati, posebno molitvom i svjedočenjem za Krista za kojim su pošle. Slijedilo je primanje znaka Tau. Svoju molitvu predanja i zahvalnosti Lucija je izrazila pjevajući pjesmu „Ja znam da Bog za mene ima put“.

Obredu su nazočile sestre iz provincijalnoga vodstva, iz Provincijalne zajednice, iz zajednice Doma sv. Josipa, iz Novicijatske formativne zajednice, kao i sestre Postulatske formativne zajednice: s. Doroteja Krešić, kućna poglavarica i voditeljica Postulatske formativne zajednice, s. Dragica Ivkić i s. Nada Martinković, zajedno s postulanticama. s. Nada Martinković

Prenosimo sa https://djos.hr/primanje-u-kandidaturu-milosrdnih-sestara-sv-kriza-u-dakovu-2/?fbclid=IwAR3-0O2STkIC6io5ouZit93DaHMz8mw2WWBoHngnj9DaD1WGgs8kOdb4uAc