1. Dan župnog zajedništva

Župa sv. Petra apostola Petrijevci zajedno s filijalnom zajednicom sv. Katarine iz Satnice, obilježila je 15. lipnja 2024. Prvi dan župnog zajedništva. Dan zajedništva započeo je euharistijskim slavljem u 9 sati koje je predvodio župni upravitelj Dominik Nedeljković, nakon kojeg se u župnoj crkvi nastavila kateheza za odrasle na temu „Što je župno zajedništvo?“

U isto vrijeme za djecu školske i predškolske dobi u župnom dvorištu uz pomoć župnih suradnika i animatora organizirane su radionice po dobnim skupinama. Za najmlađe, djecu vrtićke i predškolske dobi organiziran je napuhanac, za djecu od 1. – 4. razreda organiziran je niz igara natjecateljskog karaktera: bacanje lopte u čašu, bacanje potkova, jaje u žlici, trka bez cipela, potraga za Isusom kroz rješavanje mozgalica, slaganja puzzli, pronalaska tragova. Mladi od 5. – 8. razreda kao i srednjoškolci, sudjelovali su kvizu znanja o svetom Petru.

Za prva tri mjesta natjecateljima su uručene medalje i prigodni pokloni, dok su i svi ostali sudionici nagrađeni slatkišima. Radionice i igraonice su trajale čitavo prijepodne, a nakon završenih aktivnosti srednjoškolci su se posvetili oslikavanju zida u župnom dvorištu na kojem su oslikali lik sv. Petra, nebeskog zaštitnika župe. Nakon radnog dijela dana za sve župljane organiziran je ručak u župnom dvorištu.

Iskustva župljana, sudionika Dana župnog zajedništva su pozitivna s nadom i vjerom u budućnost ovakvih susreta. Marija Strikinac